De coronacijfers op een rij
Gemiddeld testen er per dag nu 681 mensen positief. Dat is 42% meer dan de week ervoor. Afgelopen donderdag was een piekdag met bijna 940 gevallen. Maar de grote meerderheid van hen wordt niet erg ziek.
De voorbije week werden er elke dag gemiddeld 30 coronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis, dat aantal blijft dus laag, al is het wel bijna een verdubbeling tegenover de week ervoor.
Gisteren lagen er 291 mensen in het ziekenhuis, van wie 71 op intensieve zorg. Het aantal overlijdens blijft wel nog dalen, van 3 naar 2 per dag.
De Wereldgezondheidsorganisatie WHO meldt ook een nieuw dagrecord aan coronabesmettingen. Op 24 uur zijn er wereldwijd bijna 308.000 nieuwe besmettingen vastgesteld, vooral in India, de Verenigde Staten en Brazilië. In totaal zijn er officiëel al meer dan 917.000 mensen wereldwijd overleden door corona.
De coronacijfers in ons land vertonen al eventjes een stijgende trend. Verontrustend, maar we leven nu wel anders dan begin dit jaar en dat zal ook een rol spelen. Lees er hier alles over: